O’ANLAR

22 02 2008
Yeni hayatlar

Fotoğrafta, Güney Asya’daki felaketten sağ kurtulan iki küçük var. Felaket bölgesi, ekvatora çok yakın olduğu için oralarda mevsim döngüsü buradan farklı. Bu nedenle Güney Hindistan’da Tamil Nadu Eyaleti’nde koyunlar kuzu, keçiler oğlak veriyor. Yani onların aleminde hayat başlıyor ve daha yeni doğmuş oğlakla oynayan çocuk, yeni başlayan bir hayattan aldığı duygudan mı bilinmez ‘o’ anda objektife sevinçle gülümseyebiliyor.

Bomba tehdidi altında

Bir Ami Vitale fotoğrafı. Geçtiğimiz Çarşamba Keşmir’de meydana gelen patlamanın ardından çekilmiş bu ‘o’ an… Bir militanın elinde patlayan bombalar beş kişinin ölümüne yol açmış, 48 kişi de yaralanmış. İddialara göre, militan bir aileden bomba tehdidiyle para isterken patlama olmuş. Ami Vitale de olaydan sonra o evi ziyaret ettiğinde bu anı ölümsüzleştirmiş.
Güzel günlerin hayali

Fotoğraf Tayland’dan… Bu masum bakışlı çocuk, 30 yıl önce Laos’tan Tayland’a kaçan Hmong göçmeni bir ailenin çocuğu… Bugünlerde büyük bir heyecan yaşanıyor Hmonglar’da. Zira Amerika, bir dönem ayaklanmaları için destek verdiği kabileden, 14 binden fazla mülteciyi yerleştireceğini açıkladı. Yani yeni bir hayat bekliyor artık onları. Bu çocuksa bilmeden de olsa o güzel günlerin hayaline dalıp gitiği sırada foto muhabirinin dikkatini çekti.

 

Davetsiz misafir

Avustralya’da hayvanat bahçesinde çekilen bir ‘o’ an. Hayvanat bahçesinin 11 yaşındaki gergedanı afiyetle yemeğini yerken yanıbaşında davetsiz bir misafir beliriveriyor… Ancak bu davetsiz misafir gergedanın dikkatini fazlasıyla çekince, ikisi arasındaki bu bakışmaya fotoğrafçının objektifi de katılıyor.

 

 

 

 
 
Reklamlar

İşlemler

Bilgi

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s
%d blogcu bunu beğendi: