OGS CİHAZI HANGİ OTOMOBİLDE NEREYE TAKILMALI

21 02 2008

OGS CİHAZI HANGİ OTOMOBİLDE NEREYE TAKILMALI

Atermik cam olarak tanımlanan özel ısı yalıtımlı araç ön camları 1998 model yılı itibariyle Renault Twingo, Clio, Megane Ailesi (Sedan, Scenic, Coupe, Wagon) ile Laguna, Kangoo, Mercedes, BMW, Pegeout 206, 307, 406, Opel Zafira, Vectra, Citroen ve Mercedes marka araçların klimalı modellerinde uygulanmaya başlandığı, ayrıca yeni model araçlarda da atermik cam kullanılmaya başlandığı belirtildi.

Şayet araç bu marka, modelde ve camı atermik ise cihaz bu bölgelere monte edilmeli. Aksi takdirde kaçak geçiş uyarısı alınabileceği vurgulandı. ‘www.kgm.gov.tr’ adresli sitede cihazın hangi araçta nereye konulacağı şu şekilde belirtiliyor:

Renault Twingo: Elektronik etiket ön camın üst ortasında dikiz aynasının üstünde sağ tarafta uzanan siyah benekli bölge içine yerleştirilmeli. (Sol tarafta çalışmamaktadır.)

Megane ailesi: Ön camın üst ortasında dikiz aynasının üstünde sağ ve sol tarafa uzanan siyah benekli bölge içine elektronik etiket yerleştirilmeli.

Safrane, Laguna, Omega, Scenic: Ön camın üst ortasında siyah benekli bölge içine yerleştirilmeli.

Renault Clio, Symbol, Master (2004-2005 model): Ön camın orta alt kısmında dikdörtgen kare bir bölge içine konulmalı.

Renault Kangoo: Ön camın üst ortasında siyah benekli bölgenin sağ ve sol alt köşelerinde olan 2 kare alandan biri tercih edilmeli.

Mercedes: Ön camın üst ortasında dikiz aynasının üstünde sağ ve sol tarafa uzanan siyah benekli bölge içine yerleştirilmeli.

Mercedes Vaneo model aracın bazıları ile Audi A8’de ön cam tamamen metal film kaplı olduğundan sürücü etiketi elle dışarı tutmalı.

Mercedes 2006 model ve sonrası : Mercedes marka aracın modeline ve donanımına göre cihazın takılacağı bölgelerde farklılıklar oluyor. Bazı modellerde ön camın alt kısmında sağ tarafta yer alan özel bölümler bulunuyor.

Land Rover 2006 model ve sonrası arazi taşıtı: Ön camın üst ortasında yer alan saydam alan içerisine cihaz yerleştirilmeli.

Ford Focus 2006 Model ve sonrası: Elektronik etiket ön camın üst ortasında siyah benekli bölge içine yerleştirilmeli.

Neoplan otobüsler: Ön camın alt kısmında sol tarafta yer alan parlak özel alana cihaz monte edilmeli.

BMW: Ön camın üst ortasında dikiz aynasının üstünde sağ ve sol tarafa uzanan siyah benekli bölge içine elektronik etiket yerleştirilmeli.

Peugeot 206, 307, 406, Opel Zafira, Vectra, Citroen Picasso, C3, C5, Saxo: Ön camın üst ortasında siyah benekli bölge içine yerleştirilmeli.

Reklamlar

İşlemler

Bilgi

One response

10 12 2011
genchaya

verdiginiiz bilgiler için cok tesekkur ederız

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s
%d blogcu bunu beğendi: